2015-07-30

Yeni Nesil Yolcu Gemileri Sözleşmeleri İmzalandı

Dentur Avrasya Grup Doğuş Grubu ile yeni nesil gemilerinde kullanılacak Scania motorları için sözleşme imzaladı.İmza törenine projeye katkı sağlayan MatesisUtopiaSchottel ve Her Çelik firmalarının temsilcilerinin yanı sıra Dentur Avrasya Grup Ulaşım Danışmanı Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı da katıldı.

İmza töreninde Dentur Avrasya Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Morgül İstanbul halkına modern tasarımlı engelli dostu gemileri ile daha çağdaş, hızlı, güvenli ve konforlu hizmet vermeyi amaçladıklarını, İstanbul trafiğini azaltmak, denizin toplu ulaşımdaki payını artırmak için 14 adet ‘double ended’ yeni gemi yaptıklarını kaydederek şunları söyledi: “Trafiğin çevreye olan olumsuz etkisini azaltmak için İstanbul siluetine uygun tasarlanmış, modern hatlara sahip yeni nesil gemilerimizde sessiz ve emisyon oranı düşük çevreci motorlar kullanmayı planladık. Yeni teknelerimizin özgün tasarımları yakıt ekonomisine önemli katkılar sağlarken, Scania deniz motorları ile bu tasarrufu daha da arttırmayı hedefliyoruz. Yeni motorları sadece yeni teknelerimizde değil, tüm filomuzda  kullanmayı planlıyoruz. Böylelikle Boğaz’da çalışan tüm teknelerimiz en modern teknolojiye sahip olarak, yolcularına keyifli yolculuklar yaşatacak.”

Yeni nesil gemi projesinin İstanbul’un modern ulaşım projelerine katkı sağlayacak bir İstanbul projesi olacağını belirten Şenol Morgül, projenin yakıttan sağlanacak tasarruf ile 7 yılda maliyetlerini amorti edeceğini belirtti. 

Referanslar Herçelik

Tüm referanslarımızı görüntükemek için lütfen tıklayınız...

Alüminyum Atölyesi

Boyama (Shop Pimer)

SERTİFİKALARIMIZ

  • FIRST QUALITY CERTIFICATION
  • TÜRKAK TS EN ISO/IEC 17025 AB-0059-T
  • DAR DGA-PL-6668.09