Dentur Avrasya Grup HERÇELİK TERSANECİLİK arasında nesil gemilerin üretim sözleşmesi imzalandı.

İstanbul trafiğini azaltmak, denizin toplu ulaşımdaki payını artırmak için Dentur Avrasya olarak  14 adet ‘’doubleended’’  yeni gemi yapıyoruz.  
           
            İstanbul’un doğal asfaltı olan denizin daha etkin kullanımını sağlayarak, deniz taşımacılığının toplu ulaşımdaki payını artırmak ve  trafiğin çevreye olan olumsuz etkisini azaltmak  için İstanbul siluetine uygun tasarlanmış , modern hatlara sahip yeni nesil gemilerde sessiz ve emisyon oranı düşük yeni nesil çevreci  motorlar kullanılacak.  

            Polonya’da  yapılan havuz testi sonuçlarına göre;  yüksek manevra kabiliyeti olan yeni gemilerde, dünyada ilk kez  kullanılan özel tekne formu sayesinde yakıttan   % 54 tasarruf  sağlanacak ve  aynı zamanda şu anki gemilere göre % 40 daha hızlı seyir yapılabilecek. Bu yeni gemilerle    Üsküdar – Beşiktaş arası  4 dakikaya inecek.

            Yeni gemilerde her şeyi düşündük,   gemiye iniş binişi kolaylaştırmak için yapılan ve  ilk kez uygulanacak olan  özel tasarım yolcu iniş- biniş platformu ile  engelsiz taşımacılık yapacağız. Amacımız deniz taşımacılığında tüm engelleri kaldırmak. Ayrıca,  bisikletler için özel bölümler  tasarladık. Gemilerimizin iç mekanı oldukça ferah olacak,  bu sayede yolcularımız gemi içinde bile güvertede oturuluyormuş hissi ile seyir yapabilecek.  

            Projemiz yakıttan elde edilecek tasarrufla kendi maliyetini 7 yılda amorti edecek. Yeni nesil gemiler milde 4 litre civarında yakacak,  ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile tam bir entegrasyon sağlanır, İETT ve  hava limanlarındaki yapılanma deniz taşımacılığında da gerçekleşmiş olur ve iskeleler ortak kullanılır ise diğer işletme maliyetleri  de minimize edilecek. 

 


Referanslar Herçelik

Tüm referanslarımızı görüntükemek için lütfen tıklayınız...

Alüminyum Atölyesi

Boyama (Shop Pimer)

SERTİFİKALARIMIZ

  • FIRST QUALITY CERTIFICATION
  • TÜRKAK TS EN ISO/IEC 17025 AB-0059-T
  • DAR DGA-PL-6668.09